Niezwykły zestaw wyrobów z filcu

Filc to niesprawiedliwe niedoceniany materiał. Charakteryzuje się on niezłą wszechstronnością – da się robić m.in. obuwie, akcesoria do mycia\oczyszczania i [TAG=ozdoby z filcu|F]. Filc znakomicie nadaje się do przemywania wszelkiego rodzaju szklanych przedmiotów. O ile chcesz kupić szmatkę, która skutecznie wytrze okulary z zanieczyszczeń, wybierz wyrób filcowy. Identycznie jest w przypadku drogich obiektywów aparatów lustrzankowych – każdy dobry posiadacz takiego aparatu wie, że najskuteczniej przecierać soczewki ścierką z filcu.

Styropianowe ozdoby ścienne
Jesteśmy pewni, że nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak niesamowicie ten materiał jest stary. Według przypuszczeń metodę jego wytwarzania ludzkość wynalazła, zanim tkano pierwsze materiały. Wiele wykopalisk archeologicznych wykazało, że człowiek umiał tworzyć filc już 6000 lat przed narodzeniem Chrystusa. Za nami tysiąclecia, a filc jest ciągle stosowany przez ludzkość, chociaż dziś trochę stracił popularność. Niełatwo domyślić się z jakiego powodu, jeżeli popatrzy się na uniwersalność oraz duże walory estetyczne.

Panie, które chcą kupować niebanalne kreacje, powinny wiedzieć, że filc jest polisą fantazyjności. Oprócz tego zakładanie ubiorów i dodatków z filcu sprawia, że wokół kobiety tworzy się bardzo pożądana nutka dawnych czasów. Jest tak dlatego, ponieważ filc był powszechny w pierwszych dziesięcioleciach dwudziestego wieku. mężczyźni z cywilizowanych państw świata z tamtego okresu uwielbiali nosić rozmaite kreacje z filcu – przede wszystkim nakrycia głowy.

Inne artykuły

Oferta najpopularniejszych "sieciówek"

ubrania
Na dzień dzisiejszy sieciowe sklepy z odzieżą są niezwykle popularne w Polsce. Można je odszukać zwykle w galeriach handlowych. Największe sieci przyciągają ogromne ilości klientów, a co za tym idzie mają ogromne zyski. Część sklepów należy do zagranicznych firm i posiada charakter międzynarodowy, część z kolei została stworzona w kraju. Ta różnica nierzadko znajduje odzwierciedlenie w cenie wyrobów, choć nie w każdym przypadku. Są również ”sieciówki”, oferujące wyłącznie obuwie. W Polsce do tego rodzaju sklepów należą CCC i Deichmann i są to bez wątpienia najpopularniejsze sklepy z butami w kraju. Oferta produktów jest tam niezwykle bogata, a ceny zazwyczaj niewysokie.


Co interesujące, filc nie nadaje się wyłącznie do wytwarzania ścierek do czyszczenia i części ubrań, takich jak [TAG=torebki z filcu|F]. Ten frapujący materiał znajduje rolę w różnorakich rurach. Filc wspaniale nadaje się do produkcji dobrych uszczelek, które charakteryzują się solidnością. Jest niezwykle przydatny przy produkcji maleńkich części do instrumentów muzycznych. Mocno wygłusza, stąd często stosuje się go jako obicie podłogi.
Twórca: Katarzyna Marcinkowska
13/05/08, 10:09