Wspaniały świat produktów z filcu

Filc to błędnie zapomniany materiał. Wyróżnia się on sporą praktycznością – można robić między innymi buty, ścierki do czyszczenia i [TAG=ozdoby z filcu|F]. Filc idealnie pasuje do oczyszczania wszelkiego gatunku szklanych rzeczy. Jeżeli chcesz posiadać szmatkę, która efektywnie wytrze okulary z poprochów, zdecyduj się na produkt filcowy. Identycznie jest w sytuacji drogich obiektywów aparatów lustrzankowych – każdy szanujący się posiadacz takiego cudeńka wie, że najlepiej myć soczewki ścierką z filcu.

Styropianowe ozdoby ścienne
Z pewnością nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak niesamowicie ten materiał jest stary. Według przypuszczeń technikę jego robienia ludzkość wynalazła, zanim tkano pierwsze materiały. Dużo znalezisk archeologicznych wykazało, że człowiek mógł pozyskiwać filc już ponad sześć dziesiątków stuleci przed naszą erą. Przeminęły stulecia, a filc jest jeszcze stosowany przez ludzi, chociaż współcześnie trochę się o nim zapomina. Trudno domyślić się dlaczego, jeżeli weźmie się pod uwagę wszechstronność oraz duże walory dla oka.

Panie, które planują nosić niebanalne kreacje, muszą wiedzieć, że filc jest zapewnieniem ekstrawagancji. Na dodatek posiadanie kreacji i dodatków z filcu czyni, że wokół właścicielki wytwarza się przyciągająca nutka staroświeckości. Jest tak ,bo filc był modny w pierwszych dekadach dwudziestego wieku. mężczyźni z cywilizowanych krajów świata z tamtych czasów bardzo lubili zakładać na siebie różnorakie rzeczy z filcu – głownie kapelusze.

Co interesujące, filc nie nadaje się tylko do produkcji szmatek do czyszczenia i elementów ubioru, takich jak [TAG=torebki z filcu|F]. Ten fantastyczny materiał posiada zastosowanie w różnorakich rurach. Filc idealne nadaje się do wyrabiania porządnych uszczelek, które wyróżniają się wysoką wytrzymałością. Jest pomocny przy wyrabianiu niewielkich części do instrumentów muzycznych. Silnie wygłusza, zatem zazwyczaj traktuje się go jako wykładzinę.


Inne artykuły

Oferta najpopularniejszych "sieciówek"

ubrania
Na dzień dzisiejszy sieciowe sklepy z odzieżą są niezwykle popularne w Polsce. Można je odszukać zwykle w galeriach handlowych. Największe sieci przyciągają ogromne ilości klientów, a co za tym idzie mają ogromne zyski. Część sklepów należy do zagranicznych firm i posiada charakter międzynarodowy, część z kolei została stworzona w kraju. Ta różnica nierzadko znajduje odzwierciedlenie w cenie wyrobów, choć nie w każdym przypadku. Są również ”sieciówki”, oferujące wyłącznie obuwie. W Polsce do tego rodzaju sklepów należą CCC i Deichmann i są to bez wątpienia najpopularniejsze sklepy z butami w kraju. Oferta produktów jest tam niezwykle bogata, a ceny zazwyczaj niewysokie.
Twórca: Katarzyna Marcinkowska
13/05/08, 10:09